...........................................................................
KLIK ----- H E R B Á Ř ----- KLIK
dostanete vždy dárek :-)
Úvod » -- Tinktury s obsahem 13 ml -- » STEZA - Tinktura Hloh - FORTE 13 ml.
Složení: lihový extrakt, hloh květ i list
Hlohová tinktura
Hloh obecný ( latinsky crataegus laevigata )
Dávkování: 3x denně 20 minut před nebo po jídle až 10 kapek do 2 dcl. vody/čaje.
Výrobek není z důvodu obsahu alkoholu vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.
Hloh je hotovým požehnáním pro nemocné srdce, neboť posiluje a prokrvuje srdeční sval, uklidňuje a povzbuzuje činnost srdce, odstraňuje silné bušení srdce a arytmii, rozšiřuje věnčité tepny kolem srdce (tepny zásobující srdeční sval myokard), výrazně zlepšuje a stabilizuje srdeční činnost a blahodárně působí při angině pectoris.
Mimo přímý účinek na srdce pomáhá i při průvodních chorobách. Reguluje krevní tlak, hlavně pokud je vysoký, uvolňuje a čistí vápenaté usazeniny v cévách (ateroskleróza), čímž zlepšuje krevní oběh.
Hloh se používá jako tišící prostředek - tedy na uklidnění a nespavost. Kdo často nemůže usnout, má vypít večer šálek hlohového čaje s medem. Takový čaj pomáhá i při celkové únavě, nedostatku energie, závratích, dušnosti, pocitech strachu a nervozity.
Nejpraktičtější použití hlohu je ve formě hlohové tinktury. Máme tak svůj lék vždy po ruce a tinkturu lze použít i zevně k masírování bolavých míst u zánětu svalů, dále při revmatismu a jiných bolestech.
Účinky hlohu sice nastupují pomalu, zato jsou ale překvapivě dobré a zvyšují účinky syntetických léků. Proto je vhodné s podáváním hlohu začít ještě ve chvíli, kdy k léčbě syntetickými léky nebylo nutné přistoupit, tedy při prvních náznacích choroby nebo jako její prevenci.
Účinky hlohu nepocítíme okamžitě – naopak. Aby se efekt dostavil, je třeba hloh užívat týdny i měsíce.
„Hloh může v kombinaci s různými druhy léků velmi zvýšit jejich účinnost, proto se před jeho užíváním vždy poraďte se svým lékařem, zda je pro vás právě pití čaje z hlohu vhodné a v jakém množství.“
Hloh také prospívá žílám a tepnám, zabraňuje tvorbě křečových žil, varikoznímu ekzému a zánětu žil.
Květy hlohu obsahují triterpenové kyseliny, aminopuriny (adenosin, adenin, guanin), flavonoidy, antokyany, kvercetin, pektiny, saponiny, třísloviny, v plodech jsou dále přítomny karoteny, cukry a vitaminy B a C.
Tato bylina je známa také pod názvy hložek, hlohyně, hloží, hložinky, loh, loch, luhovec, pluháč, plucháč, srdeční chléb, strom štěstí, trn nebo trní.